אודות המשרד

משרד רחל וינר אדריכלות ונוף, אשר הוקם בשנת 2014, החל כמשרד משותף של רחל וינר וורד סינגר בשנת 2003. את פעילות המשרד הירושלמי, הכולל 11 עובדים, ביניהם אדריכלים, אדריכלי נוף והנדסאי אדריכלות מובילה כיום רחל וינר.

משרדנו עוסק בתכנון המרחב הפיסי – הנוצר בשילוב בין 'נוף' ו'אדריכלות', מושגים אותם אנו בוחנים ומגדירים מחדש בכל פרויקט, על ידי תפיסה רב תחומית של מהלך התכנון. אנו עוסקים בפרויקטים מגוונים, עבור גופים ממשלתיים, עירוניים, ציבוריים או פרטיים. בין הפרויקטים: תכניות מתאר, תכניות בינוי ערים, תכנון נוף לכבישים ותשתיות, תכנון נוף למתחמים עירוניים, תכנון נוף למבני ציבור כמבני חינוך, תכנון גנים ופארקים בקנה מידה משתנה, תכנון בתים פרטיים ותכנון תוספות בניה למבנים קיימים.

את הפרויקטים אנו מלווים בכל שלבי התכנון והביצוע: ניסוח רעיוני ופרוגרמתי לפרויקט, טיפול בנושאים סטטוטוריים, תיאום מול רשויות התכנון, הכנת פרזנטציות, אומדנים, תיקי תורם ועוד. במקביל, בפרויקטים לביצוע, עבודתנו כוללת: תיאום תכנון, תוך עבודה עם יועצים שונים, הכנת מסמכי מכרז מלאים (תכניות, פרטים, כתבי כמויות ומפרטים טכניים), תיאום שלבי ביצוע וליווי ופיקוח על הפרויקט עד סיום העבודה.

תהליך התכנון מבוסס על הכרה עמוקה של מרחב התכנון וקהל היעד לו מתכננים. אנו מאמינים כי תכנון טוב הינו תוצר של עבודת צוות רב תחומית, אשר מתעמקת במרחב על כל היבטיו, ולכן שמים דגש על שיתוף פעולה ודו שיח עם קהילות משתמשים וצוותי תכנון מתחומים שונים: אדריכלים, מתכנני ערים, יועצי סביבה, מתכנני תנועה, יועצי אגרונומיה, מעצבים ועוד.

הדיאלוג עם משתמשי הקצה של התכנון, אשר לרוב אינם חלק ממהלך התכנון, נעשה באמצעות יוזמה וליווי של תהליכי שיתוף ציבור. תהליכי שיתוף הציבור מתקיימים לאורך כל שלבי התכנון והביצוע של הפרויקט, תוך מתן מענה לאוכלוסיות שונות ולצרכים המשתנים של הציבור אשר הינו קהל היעד של המרחב הציבורי המתוכנן.

העיר ירושלים, בה ממוקם המשרד, הינה עיר רבת פנים, המהווה עבורנו מעבדת מחקר מרתקת לתכנון. מרבית הפרויקטים בהם המשרד מעורב ממוקמים בה ובסביבתה ומתוכננים תוך ניסיון להעמיק ולשלב בין הנרטיבים השונים המבנים את העיר. תהליך התכנון נעשה בשיתוף עם גופי התכנון השונים בעיר, ומול פסיפס האוכלוסיות והקהילות המרכיבות אותה.

צוות המשרד

צוות המשרד כולל אדריכלים, אדריכלי נוף והנדסאי אדריכלות בעלי נסיון המלווים איש בתחומו את הפרויקטים השונים:

בעלים ומנכ"לית:  אד' נוף רחל וינר, בוגרת הטכניון, 1987

אד' משה רוחם, בוגר בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב, 2009

הנדסאית אדריכלות אילנה טבל רובינוביץ', בוגרת מכללת מעלה אדומים, 2000

אד' אור כהנא, בוגרת בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב, 2012

אד' נוף אנוור מאהלי, בוגר הטכניון, 2017

אד' תמר אלון, בוגרת בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב, 2014

אד' לירון הרשקו, בוגרת בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב, 2014

אד' אריאל שר, בוגרת בצלאל אקדמיה לאומנות ועיצוב, 2020

הנדסאית אדריכלות שלי טל, בוגרת אורט אולייסקי, 1993

אדמיניסטרציה וחשבונות: יעל גרינוולד

דילוג לתוכן